Automobilka Alfa Romeo

Alfa Romeo logoVypráví se, že Henry Ford smekl klobouk, když poprvé uviděl Alfu Romeo a že Enzo Ferrari toho dne, kdy se mu podařilo pokořit auta z rodiny hada plakal jako dítě. Alfa Romeo je podnik, který uměl projít stoletím historie a který se nezapomenutelně zapsal do světa automobilismu.

Symboly, které byly odjakživa svázány s imaginárním světovým kolektivem Alfa Romeo: sportovní srdce, nezdolná vitalita, zvuk motoru, elegance tvarů, italský design. Tak byla stvořena cesta, která spojuje různé deklinace mýtu Alfa Romeo od počátků až do dnešních dnů.

A tady jsou témata, která prochází celou historií Alfy Romeo:
– Vášeň. Od roku 1910 dodnes: vývoj značky, kterou jste si nikdy s ničím nemohli splést. Vnímání Alfy na paralelní cestě ve vývoji italských i mezinárodních zvyků. Kouzlo Alfy Romeo v knihách a ve filmu, předmět přání, symbol statutu, obraz krásy a italské působivosti.

– Vozy. Od modelu Torpedo k Duettu, přes Giuliettu. Jsou NEZAPOMENUTELNÉ: “mistrovská díla technologie“, protagonisté gladiátorské epochy MOTORŮ, které získaly srdce fanoušků z celého světa.

– Závody. Alfa Romeo si zvolila závodění už od prvních měsíců života: kvůli poslání, z nutnosti, z přesvědčení. Mimořádný sled úspěchů na závodní dráze, které nesou podpis Alfa Romeo.

– Osobnosti. Připomínka všech velikánů, kteří přispěli k vytvoření mýtu Alfa Romeo, počínaje Taziem Nuvolarim “létajícím mantovanem“ k Ferrarimu, od Fangia k inženýru Merosimu a projektantům jako jsou Jano, Pininfarina a Zagato.

– Firma. Spíše než historie firmy jako instituce dlouhé dobrodružství zvané Alfa Romeo od prvních let století k dnešním dnům, dlouhá cesta historií bohatá na odkazy, skutky a osoby.

Automobilka Alfa Romeo prodává v současnosti na českém trhu tyto modely: Alfa Romeo 147, Alfa Romeo 159, Alfa Romeo 159 Sportwagon, Alfa Romeo GT, Alfa Romeo Brera a Alfa Romeo Spider.

Sdílet článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *