Domů » Citroën » Automobilka Citroen

Automobilka Citroen

Citroen logoCitroën známý i jako Citroen je francouzský výrobce automobilů. Citroën je součástí koncernu PSA Peugeot Citroën.

Výroba vozů Citroën probíhá v 8 závodech v Evropě. Tři z nich se nachází ve Francii (Aulnay, Rennes a Sevelnord – Hordain), dva ve Španělsku (Madrid a Vigo) a po jednom v Itálii (Sevelsud), v České Republice (Kolín) a Portugalsku (Mangualde). Výroba mimo Evropu probíhá i v Argentině (Buenos Aires), Brazílii (Porto Real) a Číně (Wu-chan). Společnost přímo zaměstnává 12 000 lidí v 70 zemích.

V roce 1916 se poprvé zrodila myšlenka André Citroënovi, který se rozhodl připravit svou továrnu na munici v Quai de Javel na velkoobjemovou výrobu silných a hospodárných automobilů. První automobil Type A byl vytvořen v létě 1919 a do konce roku bylo vytvořeno ještě 2810 kusů. Roku 1922 vznikl další automobil Autochenille B2, který jako první automobil v historii překonal poušť Saharu. Později společnost Michelin v roce 1935 přebírá kontrolu nad Citroën. Roku 1976 se Citroën stal součástí koncernu PSA Peugeot Citroën a je jí i dnes. Na Peugeot se dají také koupit nádherné autopotahy, které můžeme najít na celém internetu.

Zdroj: Wikipedia

Automobilka Citroen v současné době vyrábí tyto modely:
Citroen C1, Citroen C2, Citroen C3, Citroen C4, Citroen C4 Sedan, Citroen C4 Picasso, Citroen Xsara Picasso, Citroen Berlingo, Citroen Berlingo First, Citroen C5, Citroen C5 Tourer, Citroen C6, Citroen C8, Citroen C-Crosser, Citroen C2 Enterprise, Citroen Nemo, Citroen Jumpy, Citroen Jumper, Citroen C5 Break, Citroen Grand C4 Picasso

Sdílet článek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

© 2016 Make Money Network s.r.o - jak vydělávat více. Kontakt: makemoneysro@gmail.com