Autoškoly jsou opatřením vlády uzavřeny

autoškola

Bezpečnostní omezení vydána v rámci nouzového stavu postihla i autoškoly. Výslovný zákaz činnosti se na autoškoly vztahuje od 16. března. Podle předběžného plánu, který vláda představila, potrvá tento zákaz do 11. května.

Výuka v autoškolách musela být po vyhlášení přerušena v plném rozsahu. Zrušeny byly tedy jak hodiny teorie, tak praktická část v podobě jízd. Neprobíhají ani závěrečné zkoušky či pravidelná školení řidičů. Odhaduje se, že přerušení výuky postihlo celkem zhruba 20 tisíc žáků

Provozovatelé se však tímto dostávají do krizové situace. Žádná autoškola nemůže v současné době poskytovat služby a mít z nich příjmy. Výdaje v podobě nájmů, mezd či daní jim však i nadále zůstávají.

kladenská autoškola

Situace může být problematická také pro některé žadatele o řidičský průkaz. Někteří z nich se mohou potýkat s problémem, zda jim kurz nepropadne. Ze zákona je totiž stanoveno, že žák musí výcvik dokončit do 6 měsíců od prvního termínu absolvování zkoušek. Pokud kurz nestihne úspěšně dokončit v rámci této lhůty, je povinen ho absolvovat znovu.

Přerušení výuky postihlo také lidi, kteří o řidičský průkaz přišli a žádají o jeho navrácení. Právě těmto jedincům může situace zkomplikovat například návrat do zaměstnání.

Ač může být situace nepříjemná, nezbývá nic než trpělivě vyčkat na obnovení provozu. Žadatelé o řidičský průkaz však mohou využít získaný volný čas produktivně. Kromě učebnic existuje spousta mobilních aplikací, kde si lze procvičit znalosti k teoretické části závěrečné zkoušky. Některé autoškoly dokonce poskytují svým žákům vlastní e-learningové materiály. 

Tip! Jak zahnat doma nudu? Na Bombuj.tv je k nalezení spousta filmů online, navíc zdarma! Bombuj.tv nabízí alternativu placeným službám ke sledování filmů jako Netflix nebo HBO GO.

Jak si vybrat správnou autoškolu?

Výběr správné autoškoly je velmi důležitý. Přínosná může být zpětná vazba od vrstevníků, kteří mají již výcvik za sebou. Vhodné je zeptat se, co konkrétně jim na dané autoškole vyhovovalo či nevyhovovalo. Vyplatí se také zapátrat na internetu, jaké recenze mají autoškoly v okolí bydliště. Po zadání klíčových slov, například kladenská autoškola – recenze”, je užitečné si přečíst co nejvíce recenzí. 

Svou roli hraje určitě pro mnohé i cena kurzu. Opatrně však na podezřele levné autoškoly. Vzhledem k tomu, že se jedná o jednorázovou investici na celý život, je lepší investovat do výcviku u ověřené autoškoly.

Některé autoškoly nabízí svým žákům také studentské slevy či možnost úhrady kurzu na splátky.

Sdílet článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *