Proč zvolit auto na CNG?

CNG stanice

V poslední době roste popularita vozidel s alternativními druhy pohonů, jejichž provoz není tak škodlivý vůči životnímu prostředí. Jednou z možností, kterou lze zvolit, jsou auta na CNG. Jaké mají přednosti a nedostatky?

Malá zátěž pro životní prostředí

Pokud  si vyberete vozidlo, které jako palivo využívá CNG, půjde z ekologického hlediska skutečně o dobrý krok. Ukazuje se totiž, že auta na CNG produkují minimálně o 20 % méně oxidu uhelnatého než klasické benzínové modely. A to rozhodně není zanedbatelná hodnota. Zvláště tehdy, připočteme-li fakt, že u CNG pohonu nevzniká řada dalších škodlivých látek jako u tradičních spalovacích motorů.

Za přednost CNG lze určitě považovat také nízkou cenu, za kterou budete toto palivo tankovat. CNG stanice jsou dnes navíc už docela hojně rozesety po celém území České republiky, potažmo i v dalších evropských státech, takže už prakticky nemůže nastat problém s tankováním, což se ještě před několika lety nedalo říci.

Nízké provozní náklady a bezpečnost

Moderní auta na CNG jsou už poměrně dostupnou záležitostí, i když pořizovací ceny stále převyšují automobily s benzínovými nebo naftovými motory. Pokud si ale uvědomíte, že jde o relativně levný druh paliva, který navíc tolik nepoškozuje motor a ostatní komponenty, pak se rozhodně nejedná o špatný nákup. Ano, vyšší kupní cena je nevýhodou, ne však rozhodujícím faktorem.

Auta na CNG mají svoji budoucnost. Jsou úsporná, do jisté míry ekologická a bezpečná. CNG, tedy stlačený zemní plyn, vzplane jen při extrémně vysokých teplotách, takže se určitě nemusíte bát zahoření vozidla, a to ani v parném létě. Řada lidí toto riziko zbytečně nadhodnocuje a vozidlům s CNG pohony se raději vyhýbá, což je škoda, protože se skutečně jedná o naprosto bezpečná auta. Kromě toho motor u auta na CNG pracuje tiše, takže vás při jízdě nebude zbytečně otravovat.

Sdílet článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *