Seznamte se s motorkami, které se zapsaly do motocyklové historie

harley-davidson

Uvažujete nad tím, že koupíte novou motorku? Máte už pořízenou kvalitní moto kombinézu a boty na motorku, ale stroj vám stále ještě nedřímá v garáži? Inspirovat se můžete například tím, že se seznámíte s motorkami, jež se zapsali do motocyklové historie. A že takových modelů bylo! Vybrali jsme však jen ty, které se bezesporu zalíbí i vám.

Moto Guzzi 850 Le Mans 1

Závod v Le Mans se zarývá do paměti nejednoho milovníka nejen motorek, ale obecně závodních vozidel. A podobně jako tyto celosvětové závody, i motorka Moto Guzzi 850 Le Mans 1 se dostala do povědomí. Mluvíme o jedné z nejrychlejších motorek této značky vůbec, proto je zejména v závodním světě více než opěvovaná. 

Válce modelu jsou vidlicovým dvouválcem, svírají devadesát stupňů a používají rozvod OHV. Dnes se vyrábí však v mnoha verzích.

Norton Manx

Chtěli byste do své garáže pořídit spíše motorku, která by se podobala nejslavnějšímu britskému závoďáku? Pak hledejte takový model, který se minimálně svou podobou rovná modelu Norton Manx. Jen málokdo ví, že historie motorky sahá až do období před válkou, už tehdy se radovala z jednoválcového motoru a královskou hřídelí. 

Pokud bychom se podívali na přednosti motorky, řekneme, že to není zmiňovaný dvouválec, ale kolébkový měkkoučký rám, který byl vyvinutý McCandlessem a nazvaný podle jednoho známého jezdce.

Triumph Bonneville

Náš seznam motorek, které se zapsaly do motocyklové historie, patří Triumph Bonneville. Vyrábějící společnost patří mezi nejznámější v motorkářském světě (tedy alespoň na poli Velké Británie) a má za sebou nejen výrobu tohoto jedinečného modelu. 

Vůbec první model Triumph Bonneville měl slitinové hlavy válců, polozávodní vačkové hřídele a také karburátor vynikajícího typu.