Kontrola automobilu před nákupem

VINTEST vám pomůže ověřit původ i stav automobilu

Před nákupem musíte vozidlo řádně zkontrolovat. Pomůže vám také VINTEST. Při tomto testu se postupuje následovně. Nejdříve se zkontrolují údaje uvedené v technickém průkaze. Tyto údaje musí souhlasit s údaji uvedenými na vozidle. Tuto analýzu zpravidla provádí výkup vozů.

Zjistěte, zda jsou identifikační znaky pravé

Jelikož jsou tyto údaje velice často falšované, tak se musíte zaměřit i na skryté identifikační znaky. Ve snaze amatéra to není jednoduché zjistit. Proto to zjistíte až ve specializované dílně. Jedná se o skryté znaky vozidla VID a SID. Každý autobazar provádí výkup aut, kde si zjišťuje i tyto informace.

Kontrola vozidla se provádí na několika místech

Kontrola se provádí nejméně na 30 místech na automobilu. Do těchto míst nejsou zahrnuty pneu, jelikož ty se mohou měnit. Důležité je i měření tloušťky laku. Dále se zkoumají sváry na vozidle a plastové ochrany. Na všechny kontroly slouží speciální měřící technika.

Odborná kontrola vozidla může trvat dlouho

Důležité je také zjistit, zda se neprovedla neoprávněná změna identifikátorů vozidla. Tak by mohl být zaměněný původ automobilu a veškeré informace o automobilu. Zásah vedoucí ke změně identity vozidla je nezákonný. Kontrola vozidla není rychlá akce, ale většinou trvá i 3 hodiny.

Sdílet článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *