Řidiči, jak jste na tom se zrakem?

Pokud už delší dobu řídíte auto nebo jste začátečník a dostali jste třeba auto z nějakého autobazaru, jistě je pro vás bezpečnost při řízení vozidla důležitá. Jak je to ale se zdravím, konkrétně se zrakem za volantem?

Trochu stresující statistika

Asi pětina řidičů, kteří by měli nosit při řízení brýle se přiznali, že je nenosí a řídí bez nich. Přitom asi padesát tisíc řidičů kolem čtyřiceti let trpí oční vadou, která může být při řízení vážnějším problémem. A až devadesát procent řidičů vyššího věku, není schopná řídit auto bez nošení brýlí.

Pravidelné prohlídky

Pro řidiče, kteří se řízením automobilů živý, pro ty je pravidelná prohlídka povinná. A běžný řidič absolvuje pravidelnou prohlídku jen před získáním řidičáku a u starších lidí při dosažení šedesáti let. Šoféři tedy můžou jezdit autem i přes čtyřicet let aniž by věděli o tom, že mají nějakou oční vadu.

Krátkozrakost

Krátkozrakost se považuje za nejčastější oční vadu, kdy lidé trpící tímto onemocněním špatně vidí do dálky. S věkem se tato vada zhoršuje a šofér tak může mít zhoršené vidění nejen do dálky, ale i na blízko jako je třeba pohled na navigaci nebo tachometr.

Sdílet článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *