Vyplatí se ještě Felicie?

Škoda Felicie již dnes nepatří mezi nejrozšířenější vozy, ale stále si své příznivce najde. V autobazaru dnes lze tento automobil zakoupit za pár tisíc. Tak trošku problém je zde přepis vozu na nového majitele, kdy musíte zaplatit dost peněz. Suma je dána také rokem výroby daného modelu. Často jsou tato starší auta nabízena skoro zadarmo, takzvaně na přepis, kdy pouze uhradíte tuto částku, původní majitel si vezme buďto pár tisíc, nebo dokonce vůbec nic. Většina lidí chce nové auto, pokud na to samozřejmě mají a tak se zbavují i felicií, a to často za každou cenu, takže toho využijte a pořiďte spolehlivé autíčko za pár tisíc. Pokud budete Felicii garážovat, vydržet může ještě pár let.

Pro a proti

A v čem tedy tato škodovka vynikala a vyniká a v čem spíše pokulhává? Především to bylo a je auto velmi spolehlivé, motor má kubatury od 1200 až po 2000 kubických centimetrů, takže si vyberete jak lehkou a méně výkonnou verzi, tak již poněkud silnější modely, jejichž spotřeba je pak ovšem dosti vysoká. Právě velká spotřeba je tak trošku trnem v patě u motorů felicie, především pak u těch, které již mají něco za sebou. Výbrus a vyladění válců po nějaké době rozhodně neuškodí. Další nevýhodou Felicie je koroze prahů, podobně jako tomu bylo i u předchozích modelů Favorit. Dveřní prahy a další zákoutí, kde se drží voda, zde nejsou právě ideálně řešeny, a tak dnes skoro neexistuje Škoda Felicie, která by nebyla alespoň trochu stižena korozí.

Kde dnes koupit kvalitní Felicii?

Jednou z možností jak koupit tento již postarší automobil je známost s majitelem. Tady je vždy největší jistota, víte například, že tento člověk Felicii garážoval a investoval také do jejich oprav. Poněkud méně jisté pak je pořizování Felicie v autobazaru. Zde si rozhodně dejte záležet a vyhlédnutý kousek si nejen okoukněte, ale také důkladně vyzkoušejte. Využijte některý z opravdu renomovaných autobazarů, například Autobazar CZ. Inzeráty také nejsou špatné, setkáte se s majitelem, který většinou nabízí o dost nižší cenu, než právě autobazary a můžete auto skutečně prozkoumat, projet se v něm a konzultovat s původním majitelem případné potíže, domluvit se na nižší ceně a třeba si odnést i náhradní díly.