Domů » Fiat » Automobilka Fiat

Automobilka Fiat

Fiat logoFiat Group (oficiální název: Fiat S. p. A.) je koncern sdružující velké firmy italského dopravního strojírenství. Vyrábí automobily, armádní vozy a zemědělské a stavební stroje. V historii vyráběla i letadla, vlaky a zařízení do továren. Nyní podniká i v mediích, bankovnictví a sportu (Olympiáda v Turíně, Juventus Torino). Je největší italskou strojírenskou společností.

Tradičním a hlavním vlastníkem je rodina Agnelli. V roce 2003 zemřel Giovanni Agnelli, vnuk zakladatele automobilky. V roce 2000 došlo k výměně akcií s americkým koncernem General Motors.

Zdroj: Wikipedia

Skupina Fiat je v současné době vlastníkem 100% Fiat, 100% Maserati, 100% Iveco, 85% Ferrari a mnoha dalších výrobců zemědělských a stavebních strojů a součástek. Skupina navíc vlastní několik nakladatelství a celostátních deníků.

Automobilka Fiat v současné době na českém trhu nabízí tyto modely: Fiat Bravo, Fiat Linea, Fiat Grande Punto, Fiat Sedici, Fiat Panda, Fiat Punto Classic, Fiat 500, Fiat Croma, Fiat Multipla, Fiat Panda 4×4 Cross, Fiat Panda 4×4, Fiat Dobló, Fiat Fiorino, Fiat Scudo, Fiat Ducato, Fiat Dobló Van, Fiat Dobló Combi. Jestliže toužíte po některém z modelu Fiat, ale nemáte finance na pořízení nového auta, poohlédněte se po ojetém vozu. Mnoho modelů značky Fiat nabízí AAA Auto, největší autobazar nejen v ČR.

Sdílet článek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

© 2016 Make Money Network s.r.o - jak vydělávat více. Kontakt: makemoneysro@gmail.com