Brzy přejdete na zimní pneu. Jak vybrat ty správné?

Každý majitel automobilu je povinen mít na svém vozidle od listopadu do března zimní pneu. Než vyjedete na silnici, měli byste se podívat na předpověď počasí. Jestliže předpověď hlásí sníh, led či námrazu, nemůžete na letních pneumatikách vyjet, jinak se vystavujete riziku vysokých pokut. V dnešním článku se podíváme, jak vybrat zimní pneumatiky.

Zimní pneu jsou povinné od 1. listopadu do 31. března následujícího roku. Zimní pneu mají od loňského roku povinné štítkování, přičemž štítky mají prozradit, zda jsou pneumatiky kvalitní či nikoliv. Štítky informují o valivém odporu, přilnavosti na mokru a o vnější hlučnosti. Ale je potřeba se ohlížet i na další kategorie pneumatik, jako je stabilita pneumatiky v zatáčkách, údaje o proběhu a podobně. Tyto informace však štítky už neuvádí.

Je proto potřeba sledovat testy, které provádí automobilové kluby. Tyto testy vám ukazují, které pneumatiky jsou kvalitní a které ne. Hodí se na všechny typy vozidel – od vozidel Citroen, přes BMW, až po Škodu Auto. Testovány jsou různé velikosti pneumatik.

Kdy byste měli mít zimní pneu?

Zimní pneumatiky se doporučují už za teploty +4 °C a nižší. Jestliže je na vozovce sníh, nebo prší při nízkých teplotách, pak jsou opět vhodné zimní pneumatiky. Také je nezbytné, abyste na zimních pneu jezdili po silnicích posypané solí.

Kontrolujte také zimní pneumatiky. Je nezbytné před sezónou zkontrolovat, zda není příliš nízká hloubka dezénu. Je potřeba zkontrolovat i geometrii a tlumiče pérování, aby nedošlo k nerovnoměrnému sjíždění pneumatiky.

Sdílet článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *