Kam za dobrodružstvím? Tipy na road tripy v Evropě

vestavby do aut na spaní

Chcete zažít pořádné dobrodružství, na druhou stranu nechcete moc utratit? Nekupujte si milion letenek na milion míst, ale raději projeďte milion míst za daleko kratší dobu. Vystačíte si v tomto případě jenom se schopným autem a s jedním dalším řidičem, který vás bude střídat. Road tripy jsou v poslední době velkým hitem, a to především proto, že ušetříte jak za cestování, tak často i za hotely nebo hostely, jelikož se nabízí možnost v autě spát. Takzvané vestavby do aut na spaní nejsou dnes takovou čárou přes rozpočet a zajišťují vícero vzpomínek. Před vyjetím na road trip je však velice důležité vědět, kam se vlastně putuje. Kam máte na mířeno, kam jedete, co chcete vidět. Abyste toho viděli co nejvíce, prozradíme vám tipy na nejatraktivnější road tripy, které si zamilujete. 

Poznejte pobaltské republiky

Pokud chcete poznat opravdovou krásu, měli byste se vydat za krásami pobaltských republik. Myšleno tím je především Česko, Polsko, následovně Litva, Lotyšsko a pak Estonsko. Jedná se o republiky, které jsou opravdu jako dělané pro rad trip. Silnice jsou nekonečně dlouhé bez kopců, a pokud přibalíte kola, užijete si i trochu sportu. Navíc je kolem dokola nádherná příroda i architektura, která ve vás zanechá nezapomenutelné vzpomínky. 

Až k moři

Pokud však chcete vidět spíše pláže, jestliže se chcete vykoupat v moři, měli byste se vydat skrze Rakousko do Itálie. Po cestě vás toho čeká mnoho, tudíž neuvidíte jenom až konečnou Itálii, která bude hvězdným bodem road tripu. Po cestě lze navštívit například jezero Lago di Garda. V Itálii se pak nezapomeňte projít po pobřeží Maremma, po tom nejdelším souvislém kusu italského pobřeží. 

Pro jaký road trip se tedy rozhodnete? Nebo zvolíte úplně jiný road trip, který bude více odpovídat vašim představám nebo požadavkům? Ať už se ale vydáte kamkoli, je důležité mít s sebou správné lidi, se kterými bude dobrodružství opravdu nezapomenutelné.

Sdílet článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *