Kupované auto si dobře prověřte

Nové auto řádně zkontrolujte

Pokud máte zálusk koupit si nové auto, tak postupujte zvlášť obezřetně. Auto si zkontrolujte především podle VIN kódu. V tomto článku vám prozradíme, co všechno vám VIN kód prozradí. Pokud budete auto kupovat z autobazaru, pak máte téměř jistotu, že výkup vozů si VIN kód automobilu prověřil.

Kontrola automobilu pomocí VINTESTU

Prověřování automobilu podle VIN kódu slouží pro bezpečný nákup i prodej ojetých automobilů. Výkup aut si vždycky tyto údaje kontroluje. Technologie VIN je analýza, která zjišťuje vady automobilu bez jeho zničení či poškození. Jedná se o velice propracovanou fyzickou expertizu.

Jak dlouho probíhá analýza automobilu?

Při této analýze je využíván VINTEST. Ten spočívá na velice moderní diagnostice a umožňuje tak celkové prověření automobilu. Během tohoto testu se sleduje původ automobilu. Také se sleduje, jestli má automobil původní identifikátory. Test trvá 1 hodinu – 3 hodiny. Na vozidle byste si také měli zkontrolovat stav pneu.

Na co vše je kontrola zaměřená?

Technologie měření pomocí VIN kódu je také zaměřená na digitální fotografie. Nejdříve se tedy zkontroluje, zda údaje v dokladech vozidla souhlasí s údaji uvedenými na autě. To je velice rychlá akce. Zdlouhavější je poté zjišťování, zda je VIN kód skutečně pravý.

Sdílet článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *