Jak jsem kupoval auto u Auto Diskont?

Již delší dobu jsem přemýšlel o koupi nového auta. Můj starý vůz začal pomalu ale jistě dosluhovat, a proto mi nezbývalo nic jiného, než se poohlídnout po něčem novém, než někde zůstanu stát uprostřed lesa, daleko od civilizace. Mnohdy jsem to tak totiž cestou z práce cítil, ale naštěstí jsem vždy dorazil domů. Nové auto bylo tedy jediné řešení, ale neměl jsem přesnou představu, jakým vozem bych se chtěl nyní prohánět. Jistě mě napadala spousta značek a typů automobilů, ale taková auta jsou daleko od mých finančních možnosti, takže jsem si řekl, že se spokojím s automobilem, na který prostě mám. Nechtěl jsem si brát úvěr a auto splácet, takže jsem byl ochoten pořídit vůz za 150 000 Kč. V úvahu tedy připadal automobil ojetý. Nový bych zřejmě za takové peníze nepořídil.

Moje první cesta za „novým ojetým“ vozem směřovala do okolních autobazarů. Jedno odpoledne jsem objel, co se dalo, ale žádné auto mi nepadlo do auta. Ano, některé vozy možná ano, ale prostě nenašel jsou to pravé. Večer jsem si jen tak sedl k internetu a otevřel pár internetových autobazarů. Narazil jsem na web Auto Diskont. Zde mě velice oslovila tak široká nabídka vozů. Projel jsem si pár inzerátů a zaujala nabídka automobilu Škoda Octavia 1.9 TDI, hatchback. Říkal jsem si, že tohle autíčko je ideální, protože jezdím převážně do práce a dost podstatná je pro mě spotřeba. Spotřeba tohoto auta se pohybuje okolo 5,5 l/100 km, což je super. Nemělo ani moc najeto a rok 2008 jsem považoval za poměrně nové auto. Tři roky staré auto za neuvěřitelných 140 000 Kč mě doslova ohromilo. Už jsem ani neměl chuť dívat se někam jinam, prostě jsem cítil, že je to tady.

Kontaktoval jsem Auto Diskont s tím, že bych měl zájem o uvedené auto. Velmi mile jsem byl překvapen jednáním autobazaru. Vůz mi rezervovali a já jsem však požadoval osobní prohlídku. Druhý den jsem se jel na vybrané autíčko podívat spolu se svým kamarádem automechanikem. Moje intuice mě nezklamala a byl jsem ohromen i na místě. Jak vzhledově, tak po jezdecké stránce bylo auto v pořádku. I můj kamarád mi auto po prohlídce doporučil. Samozřejmě jsem si byl vědom, že se jedná o ojeté auto a že člověk nikdy neví, ale takhle bych to mohl brát u každého vozu a nakonec by mi nezbylo nic jiného, než chodit do práce pešky. S prodejcem Auto diskont, mimochodem příjemný chlapík, jsme probrali veškeré náležitosti. Vůbec mi nemazal med kolem pusy, vše řekl, tak jak je. Nepřesvědčoval mě, což jsem ocenil, protože nesnáším, když na mě někdo tlačí. Ač jsem dělal váhavého, nezahlcoval mě zbytečnými kecy, jak je auto super apod. Nejsem přece mimo a vidím sám. Prodejce mi sdělil, jaké mám s autem možnosti. Zaujala mě možnost vrácení automobilu do 7 dnů a 12 měsíců záruka na mechanický stav. Auto jsem si tak mohl vyzkoušet v provozu a kdyby náhodou něco, tak jej prostě vrátím. Nemusel jsem dlouho uvažovat, podepsali jsme smlouvu, já za vůz zaplatil a odvezl jsem si svou novou Octávku. Doposud jsem s ní neměl žádný problém a jezdím stále bezporuchově. Za zbytek peněz jsem si ještě pořídil nová Alu kola a pneumatiky na zimu.

Byl jsem až nadšen, jak rychle jsem si vybral svoji novou Škodu Octavia a jak jsem s ní spokojen. Chtěl jsem se s Vámi podělit o tuto zkušenost a přeji všem, co si budou kupovat nový vůz stejné štěstí a férové jednání ze strany autobazaru jako jsem měl já.