Náklad ochrání speciální senzory

insurance-539659_640

Je předmětem vašeho podnikání převážení léků, chemikálií, elektroniky či potravin? V tom případě je ve vašem zájmu, abyste jim při transportu poskytli podmínky, které vyžadují. Ochráněny by měly být nejenom před nežádoucími výkyvy teplot, ale také před nárazy a celou řadou dalších faktorů. S tím vám pomohou k tomu určené senzory.

Například potravinářský průmysl je v tomto ohledu specifický. V podstatě většina zákonů a vyhlášek, jimiž je svázán, tu jsou od toho, aby chránily spotřebitele, k němuž se mají dostat hygienicky nezávadné ani jinak nepoškozené. To přitom neplatí jen na jejich výrobu, ale také skladování a přepravu. Přepravce jim ze zákona musí poskytnout adekvátní podmínky, jinak se vystavuje riziku velmi tučných pokut. Tyto podmínky mu pomohou nastolit a k tomu i udržet speciální indikátory a senzory.

Indikátory teploty

Transport potravin, ale i léků a chemikálií si v první řadě žádá indikátory teploty, které nejenže dokážou sledovat teplotu, ať již převáženého, nebo skladovaného zboží, ale také upozornit, pokud se vychýlí z normálu. Teplotní senzor se umísťuje přímo na obal produktu, takže můžete mít jistotu, že ochráněn bude každý kus bez výjimky,

Senzory nárazu

Převážíte křehké zboží? Sklo, porcelán, elektroniku nebo zboží z e-shopů? V tom případě by v hledáčku vašeho zájmu měl být senzor nárazu, kterýho zase ochrání před poškozením způsobeným nárazem. Obzvláště provozovatelé přepravních služeb by měli být na pozoru, protože jakékoliv poškození zboží z e-shopů jde na jejich účet.

Indikátory vlhkosti a času

Spousta produktů, ať již se jedná o léky, chemikálie stejně jako elektronika, je citlivá na vlhkost. I proti ní je proto třeba převážené zboží ochránit. K tomu zase slouží indikátory vlhkosti. A pokud převážíte potraviny s krátkou dobou trvanlivosti, neměly by ve vaší výbavě chybět indikátory času. Ty vás zase upozorní,že se životnost převáženého či skladovaného produktu chýlí ke svému konci. Čas je navíc možné nastavit ve velmi širokém rozmezí od pěti minut do několika let.