Nezapomínáte na školení řidičů? Online to jde levně a efektivně!

Přestože je přístup k přesným informacím snadný, stále se najde poměrně mnoho zaměstnavatelů, kteří nedělají rozdíl mezi dvěma odlišnými skupinami zaměstnanců. Tou první jsou řidiči z povolání, druhou „řidiči referentského vozidla“. A zatímco profesionální řidiči potřebují profesní průkaz, zaměstnanci usedající za volant referentských vozidel musí dle platné legislativy procházet školením.

Pro koho je školení povinné?

Termín „řidič referentského vozidla“ se sice používá běžně, ale žádný předpis ho nijak nedefinuje. V praxi jde o zaměstnance, který má se zaměstnavatelem sjednanou odlišnou náplň práce, ale přesto se předpokládá, že by během pracovní doby mohl řídit motorové vozidlo do 3,5 tuny. Může se jednat například o kontrolního pracovníka, obchodního zástupce, vedoucího zásobování apod. Řízení vozidla však nesmí být hlavní náplní práce, pouze její doplňkovou činností.

On-line školení řidičů

Jak často a v jaké podobě?

Jak jsme již zmínili v úvodu, řidič z povolání musí absolvovat školení řidičů, na základě kterého získá profesní průkaz. Povinné školení pro řidiče referentských vozidel vychází ze Zákoníku práce, ale není přesně stanoveno, jakou by mělo mít formu a jak často by mělo být prováděno.

Dle neoficiálního prohlášení inspektorátu práce by periodicita neměla překročit dobu tří let. A co se týče obsahu, v případě dopravní nehody by měl být zaměstnavatel schopen doložit splnění paragrafu 103 Zákoníku práce. On-line školení řidičů proto musí být dostatečně podrobné a průkazné.

Proč zaměstnance školit online?

Školení pro řidiče online je levnější než prezenční forma. Zaměstnanci mohou kurz absolvovat bez ohledu na to, kde se právě nachází a nemusí se dostavit v určitý čas do školicího střediska. E-learningový koncept je zajímavý a díky obsaženým multimédiím a interaktivním prvkům si řidiči zapamatují mnohem více informací než z výkladu lektora.

Školení pro řidiče online
Ukázka z online kurzu školení pro řidiče

Chcete-li se o kvalitách online školení řidičů přesvědčit na vlastní oči, vyzkoušejte demoverzi zdarma na www.king-skoleni.cz.