Plaťte méně za povinné ručení

Povinné ručení musí platit každý majitel vozidla. Jedná se o zákonem stanovené pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem automobilu. Jakou částku je potřeba platit vám umožní zjistit srovnání povinného ručení. Toto pojištění vozidel má rozhodně své výhody. V případě, že způsobíte dopravní nehodu, vzniklé škody na majetku, zdraví apod. za vás pojišťovna uhradí. Určitě si v této situaci ulevíte, že nemusíte hradit škody z vlastních peněz.

Sjednání povinného ručení nabízí mnoho finančních institucí, bank, pojišťoven. Každá z nich má jiné podmínky a jinak vypočítává částku za povinné ručení. I když musíte povinné ručení platit, není třeba však platit více, než je nutné. Pokud si zvolíte správnou společnost poskytující povinné ručení, můžete ušetřit až 9 200 Kč ročně. Tohle není rozhodně zanedbatelná částka. Ušetřete pomocí srovnání povinného ručení.

Jak však zjistit, kde můžete platit méně? Určitě se říkáte, že není zrovna snadné nalézt tu správnou pojišťovnu, kde budete mít povinné ručení výhodnější. Nezoufejte, může to být totiž velice snadné, když využijete online srovnání povinného ručení přes internet. Tak můžete porovnat všechny pojišťovny a sazby povinného ručení během dvou minut. Srovnat je možné pojitovny jako je Česká pojišťovna, Kooperativa, Generali pojišťovna a další. Jednoduše využijte on-line kalkulačku, kde zadáte informace o vás, jako majitele automobilu a údaje o voze. S těmito informacemi poté kalkulačka vygeneruje nabídky pojišťoven a doporučí vám tu nejvýhodnější.  Vše trvá jen pár minut. Pokud vás některá nabídka osloví, např. povinné ručení České pojišťovny, můžete skrze tento portál o změnu pojišťovny požádat ihned. Nemusíte se dostavit přímo na danou pobočku pojišťovny a z pohodlí domova si vše vyřídíte.

Pokud se zajímáte o tuto problematiku, novinky ohledně povinného ručení vám nabídne Česká kancelář pojistitelů na svých internetových stránkách.