Top 5 bezpečných zimních pneumatik, s kterými vás sníh ani mráz nezaskočí

Michelin ALPIN 5

Dobré zimní pneumatiky jsou důležité pro vaše bezpečí. Dokážou totiž zásadně ovlivnit chování automobilu, zejména na sněhu, mokru či námraze. Nekvalitní nebo sjeté pneumatiky vás nepodpoří při rozjíždění, zatáčení ani brzdění, což může být velmi nebezpečné pro vaše zdraví i zdraví ostatních řidičů. Naopak kvalitní zimní pneumatiky zlepšují jízdní vlastnosti vozu, dobře přilnou k vozovce a pomohou vám při všech akcích nutných pro řízení (rozjíždění, přidávání plynu, brzdění, prudké objíždění překážky apod.).

To je důvod, proč se dělají testy pneumatik. Spousta lidí zodpovědně myslí na své bezpečí a nezdráhá se investovat do kvalitnějších pneumatik. Sestavili jsme pro vás žebříček nejbezpečnějších a nejkvalitnějších zimních pneumatik, které ale nejsou finančně nedostupné – jedná se o pneumatiky, které mají nejlepší poměr cena/výkon. Tento žebříček byl sestaven na základě nezávislého testu pneumatik a jeho výsledek je následující.

Na samotném vrcholu jsou pneumatiky Michelin ALPIN 5. Tyto pneumatiky jsou výjimečné už svým složením: obsahují revoluční, právě pro tyto pneumatiky vyvinutou, směs pryže, jež významně zlepšuje ovladatelnost vozu. Díky vyššímu obsahu siliky je zaručena také větší bezpečnost jak na mokré, tak i na suché vozovce. Speciální vzorek dezénu je vysoce odolný vůči aquaplaningu a zajišťuje tichou a bezpečnou jízdu.

Michelin ALPIN 5
Michelin ALPIN 5

Na druhém místě jsou pneumatiky Goodyear UltraGrip 9. Podpoří váš záběr na sněhu a ledu a slibují delší životnost. Zaručena je také vysoká jízdní stabilita a nízký valivý odpor, což má pozitivní vliv na spotřebu.

Třetí místo patří pneumatikám Dunlop SP Winter Response 2. Jsou skvělou volbou pro jízdu na sněhu a při nízkých teplotách, ale také na suché vozovce. Zajišťují skvělý záběr na sněhu i ledu. Díky hustotě lamel podporuje brzdné vlastnosti vozu. I zde výrobci mysleli na nižší spotřebu.

Čtvrté místo opanovaly pneumatiky Nokian WR D4. Vyznačují se dokonalými jízdními vlastnostmi zejména na mokré vozovce. Mají nízký valivý odpor a vyznačují se skvělou přilnavostí na sněhu.

Páté místo patří pneumatikám Barum Polaris 3. I tyto pneumatiky zaručují dobré jízdní vlastnosti na suchu i na mokru, mají vynikající záběr na sněhu a patří k nejprodávanějším pneumatikám vůbec.

Popřemýšlejte tedy, jaké pneumatiky letos vyberete, abyste se vyhnuli zbytečným obtížím při řízení, které mohou způsobit vážné nehody.

Sdílet článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *