Vsaďte na Mercedes

Patříte k těm, kteří při výběru nového auta spoléhají na tradiční výrobce a ověřené značky?
Není vám lhostejný design vozu, jeho pohodlí a funkční vlastnosti? Požadujete za své peníze perfektní vůz splňující všechny vaše náročné požadavky? Pokud kromě toho sháníte vůz prostorný a praktický, bylo by velkou chybou nezaměřit se ve svém výběru na nový typ kombi od Mercedes- Benz.
Mercedes Benz CLS Shooting Brake zaručuje naplnění všech vašich představ o vozu daného typu a kategorie.
Často lze zaslechnout stížnosti na design automobilů typu kombi. Mnoha lidem připadá takové auto sice skvělé po funkční stránce, nicméně názor, že design za užitnými vlastnostmi většinou silně pokulhává, lze bohužel považovat za oprávněný.
V lepším případě tak očekáváme od vzhledu vozu v kombi variantě pouze standard a přiznejme si – tak trochu nudu.
V případě nového Mercedesu CLS budete ale překvapeni, kam se může design dostat bez toho, že by bylo ubráno na užitných vlastnostech. Návrháři vycházeli z původního konceptu dva roky starého.
Původní záměr automobilky vyrábět pouze čtyřdveřové kupé byl posléze doplněn i další variantou s pěti dveřmi. K pohonu všech čtyř kol 4 Matice byly tak vozy třídy CLS opět výrazně inovovány.
Zcela v duchu toho, co očekáváme od kombi auta, je i zavazadlový prostor s objemem jen málo pod 600 litrů.
Celková hmotnost oproti původnímu čtyřdveřovému modelu je sice těžší, ale pouze o 80 kg. Rozměry karosérie až na milimetrové odchylky zůstaly u Shooting Brake v podstatě nezměněny.
Příznivce a obdivovatele původního modelu uspokojí jistě i to, že změny nedostály ani motory.
V standardu najdeme sedmistupňovou automatickou převodovku, kterou je zajištěn pohon zadních kol. Za příplatek můžete objednat ve verzích CLS 350 CDI a CLS 500 také pohon pro všechna čtyři kola v systému 4 Matic.