Autobaterie nevydrží věčně

autobaterie podle typu auta

Vůbec nezáleží na tom, jakou značku vozidla vlastníte, protože autobaterie nikdy nevydrží tak dlouho, aby se nemusela pořizovat úplně nová. Jak správně vybírat, abyste nedonesli domů zcela nesprávný typ? Zkuste se řídit několika zásadami.

autobaterie podle typu auta

Několik druhů autobaterií

Těžko něčím nahradíte zdroj elektrické energie aut, který zajišťuje nastartování motoru a napájení řídících jednotek. Především kupujte autobaterie podle typu auta. Do starších osobních i nákladních vozidel nejlépe pasují ve standardním provedení. Poznáte je podle umístění otvorů na víku, uzavíratelných pomocí šroubovacích víček. Stačí odstranit uzávěr, abyste do vnitřního prostoru dolili potřebné množství destilované vody do elektrolytu. Existují bezúdržbové modely, rovněž vyhovující náklaďákům a osobákům.

V porovnání se standardem však disponují delší životností a vyšším výkonem. Konstruují se takovým způsobem, aby se spotřebovalo pouze velice málo vody. Ve skutečnosti se hladina elektrolytu dostane pod ryskou označené minimum až přibližně za deset let. Dále se setkáte se speciálními trakčními bateriemi, které se často a hluboce vybíjejí. Hlavně se pořizují do obytných přívěsů, invalidních a golfových vozíků, do karavanů, lodí a různé manipulační techniky.

Základní parametry pro výběr

V obchodech vás čeká široká nabídka autobaterií, ale raději se rozhodněte pro vysokou kvalitu za příznivou cenu. K důležitostem patří také včasné dodání, když potřebujete rychlou výměnu. U autobaterie zohledněte její polaritu, rozměry, deskový materiál a kapacitu. Rozhodně se vyplatí nakouknout do návodu k použití u vašeho automobilu, kde objevíte užitečné informace týkající se vhodných součástek. Určitě nepřemýšlejte o předimenzování, jde o zbytečnou záležitost. Kapacita v ampérhodinách se musí držet alespoň udaných minimálních údajů.