Karoq konečně v prodeji. Co si o něm myslí zahraniční novináři?

Škoda Karoq

Dne 18. 10. automobilka Škoda začala oficiálně prodávat očekávané SUV Karoq. Dealeři již mají k dispozici testovací vozy a v rámci předprodeje o model projevilo zájem na 3500 zákazníků. Především pak o nejvyšší výbavu Style (cca dvě třetiny objednávek) s benzinovým agregátem 1,5 TSI. O dieselové varianty byl o něco menší zájem. Čtyři z deseti zákazníků zvolili pohon všech kol a z barevné palety se nejvíce zalíbily bílá Candy, černá Magic a červená Velvet. A jak na příchod menšího sourozence Kodiaqa reagoval zahraniční tisk? 

Redaktoři z Autocaru uvedli, že za volantem Škody Karoq není taková zábava, jako s Yetim – ten měl navíc i osobnost. Přesto automobil hodnotí jako „velmi schopné“ auto a dobrou volbu pro rodinu, která nepotřebuje tak velký automobil, jako je Škoda Kodiaq.

Škoda Karoq

Podle WhatCar je Škoda Karoq o něco dražší, ale o to praktičtější než konkurenční automobily. Doporučují vyšší stupeň výbavy, který čítá spoustu zajímavých doplňků a vychytávek. Redaktoři ocenili systém variabilních zadních sedadel, vyzdvihli bezpečnostní výbavu a komfort.

Časopis CAR ocenil Škodu Karoq čtyřmi hvězdičkami z pěti. Motorističtí novináři konstatovali, že vozidlo vyniká ve všech důležitých oblastech a považují ho za skvělé rodinné auto. Zároveň se jim zalíbil naftový dvoulitr s lepším točivým momentem a nižší spotřebou než „většinová volba“ 1,5 TSI.

A co na Škodu Karoq říká TopGear? Opět došlo ke srovnání s Yetim a konstatování, že nástupce ztratil osobnost. Ale to řidičům, kteří potřebují spolehlivé, bezpečné, praktické a dobře zpracované auto nemusí vadit – redaktoři uznali, že dobře nakonfigurovaný vůz bez problémů porazí 8 z 10 soupeřů.

Je zjevné, že Škoda Yeti i navzdory svým nedostatkům vynikala osobitým charakterem. Karoq to v tomto ohledu neměla snadné, ale dokázala kontrovat snad ve všech ostatních kategoriích. Takže pokud se smíříte s tím, že dostanete více praktičnosti a kvality na úkor zábavy, není co řešit.

Na testovací jízdě se můžete domluvit u některého z autorizovaných dealerů. Třeba na www.auto-poly.cz.