Domů » Rady a tipy » Digitální tachografy zjistí důležité údaje

Digitální tachografy zjistí důležité údaje

V případě, že se zabýváte dopravou, nelze opomenout povinnost používat tachograf, aby se zaznamenaly důležité údaje. Moderní digitální přístroje pracují rychleji a čitelněji než analogové.

Zjednodušení povinností pro řidiče

Podle současné evropské legislativy mají vozidla s hmotností od 3,5 tuny povinnost používat tachograf. Rovněž se tomu nevyhnou osoby, které řídí užitkové vozy N1 se soupravou, kde činí kompletní váha přes 3,5 t. Na tažné vozidlo se připevní měřidlo, aby se zaznamenané údaje daly posléze kontrolovat. Digitální tachografy mají v porovnání s analogovými několik výhod. Hlavně rychleji zpracovávají přijatá data a vše se zachytí do paměti, ale také na čipovou kartu.

Digitální tachograf DTCO 3.0 vyhovuje nařízením EU a funguje s maximální spolehlivostí. Dovede zaznamenat až osm CAN zpráv, pozici vozidla a až čtyři dodatečné parametry. Nechybí DTCO vzdálená kontrola, která probíhá přes připojení k telefonu. Řidič je informován o všech přestávkách a dobách řízení, protože ho na to upozorňuje VDO Counter. K informacím se dá přistoupit ihned přes smartphone. Také se po ověření tachografu mohou provádět určité změny manuálním způsobem, jde například o aktivitu řidiče. Stahování dat probíhá až o třicet procent rychleji. Rovněž se objevuje varování, když hrozí překročení nastavené rychlosti.

Palubní přístroje pro vaše potřeby

Stačí si ujasnit, jaké máte potřeby a posléze si jednoduše vyberete vyhovující palubní přístroje VDO, které se nabízejí v rozličných průměrech. Rovněž se nabízí odlišné rozsahy a kombinace rámečků. Výběr zahrnuje několik sérií, kde nechybí moderní provedení a připojení ke sběrnici CAN SAE J1939, ale také ke klasickému analogovému snímači, který pak vyhodnotí rychlost, teplotu, otáčky, stav paliva, tlak apod. Jakmile nastavíte hodnotu pro indikaci, bude vás upozorňovat varovná kontrolka.

Sdílet článek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

© 2016 Make Money Network s.r.o - jak vydělávat více. Kontakt: makemoneysro@gmail.com