Domů » Informace pro motoristy » Dovolená a půjčená dodávka

Dovolená a půjčená dodávka

Mnoho lidí řeší v době dovolených přepravu na zasloužený odpočinek po celoroční práci. Auto, které máme doma k dispozici nepojme tolik lidí a zavazadel, musíme také vzít psa, protože se o něj nemá kdo postarat a tak možným řešením je navštívit půjčovnu dodávek. Vyplatí se to? Na tuhle otázku nám může odpovědět tento článek.

půjčovnu

Spolehlivost půjčoven

Na trhu dnes máme spoustu firem, které mají ve svém portfoliu služeb i půjčení dodávek, a to ať už užitkových nebo obytných. Je samozřejmě jen na naší volbě, kterou bychom si zvolili, ale jistě bychom si měli půjčovnu trochu prověřit. Můžeme se informovat u spokojených klientů, kteří jistě psali nějakou recenzi nebo se můžeme také podívat na to, jak dlouho firma působí na trhu. Pokud se chceme přesvědčit na vlastní oči, můžeme se klidně vydat okouknout nabízená auta k půjčení. Pokud na nás kouká dodávka, která není zrovna nejmladšího data a k tomu všemu má promáčknuté zadní dveře, neotálejme a vydejme se rovnou jinam. Taková půjčovna nebude mít zrovna širokou nabídku a navíc investované peníze bychom tak vyhodili oknem. Raději se podíváme po lepší nabídce, po vhodnějším vozidle, které bude splňovat naše požadavky.

Auta půjčoven by měla být pravidelně obnovována a také servis by se měl provádět v pravidelném intervalu. Zákazníkovi tak odpadá starost o servis vozu, nebo o koupi dálniční známky či povinného ručení. To vše by mělo být součástí již pronajatého vozu a zahrnuto v podmínkách půjčovny. Je tako vhodné prohlédnout si auto, o které máme zájem ještě před podpisem smlouvy. Vyhneme se tak nepříjemnostem, které by nás mohly čekat při vrácení auta a to i sebemenší závada nebo prasklinka na skle.

Proč si půjčit dodávku?

Dovolená není jediným důvodem, proč bychom si měli dodávku půjčit. Můžeme mít na plánu stěhování firmy nebo osobní stěhování do jiného města a využít služeb stěhovací firmy z určitých důvodů nechceme. Také si půjčit dodávku můžeme i z důvodu převozu zboží, které vyrábíme nebo které jen potřebujeme přepravit na domluvené místo. K takovým účelů se dokonale hodí dlouhodobý pronájem, který je pro drobné podnikatele velmi výhodný. Dnes si totiž dodávku ke svému podnikání ani pořídit nemusíme a mnozí podnikatelé tuto možnost půjčení dodávky na dlouhodobý pronájem hojně využívají.

Dodávka na dovolenou

Nesporné výhody má zapůjčení dodávky na dovolenou. Jak už bylo řečeno v úvodu, využívá ji stále více Čechů a mají k tomu pádný důvod. Nejen, že se do velké dodávky vejde celá rodina a pokud je to nutné, tak může s námi cestovat i pes. Zavazadlový prostor takový dodávek je dostatečně velký a nemusíme mít obavy, že by se nám tam nic nevešlo. Také je zde dost prostoru pro cestující, dostatek místa pro nohy a jde o určitý druh komfortu, který tyto dodávky typu multivan nabízejí. Mnoho lidí si takové auto opatří i z důvodu časové úspory. Nemusíme být odkázáni na jiné cestující v případě hromadných prostředků a tak se nám na cestě na dovolenou naskytnou i příležitosti, které nám umožní podívat se na různá místa, zastavit se na odpočinku nebo na večeři, aniž bychom omezovali ostatní cestující.

V nabídkách půjčoven jsou ovšem i dodávky, které nejsou jen na pouhý převoz osob. Obytné dodávky jsou velmi oblíbeným vozidlem pro dokonale strávenou dovolenou, která nabízí skutečný komfort. Je to takový hotel na kolečkách a ve výbavě takové dodávky jsou nejen lůžkové prostory, ale i malá kuchyňka. V těch luxusnějších vozidlech je pak výbava daleko větší a komfortnější. Zájem o tento druh dopravy na dovolenou ale stále roste a lidé se přizpůsobují trendu cestování, který je v řadě západoevropských zemí běžný již několik desítek let.

Odpadá tak mnohdy problematické shánění ubytování, obytné dodávky nabízejí dostatek místa i pro spaní. Komfortní vybavení takových vozů je dobrým lákadlem pro zákazníky.

Jízda obytnou dodávkou

Pokud se tedy chystáme na dovolenou v obytné dodávce, mějme na paměti, že je to jízda trochu odlišná než na jakou jsme zvyklí u osobního vozu. Dobré zkušenosti a rady ostatních se jistě vždycky hodí, neboť musíme počítat s tím, že auto je větší, delší a zaparkovat s ním asi také nebude legrace. Také místa k zaparkování bychom měli dobře sledovat. Ale co bychom měli udělat ještě před tím, než si dodávku půjčíme je, zeptat se na možný výjezd za hranice. Některé půjčovny to totiž nedovolují a tak bychom si mohli nadělat jen potíže.

Sdílet článek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

© 2016 Make Money Network s.r.o - jak vydělávat více. Kontakt: makemoneysro@gmail.com