Jak pečovat o karoserii svého vozidla?

pasta na lak

Po celý rok musí naše auto odolávat nepříznivým podmínkám, které si na nás počasí v našich zeměpisných šířkách pravidelně přichystává. V zimě se jedná o nízké teploty, v létě zase o působení deště a silného UV záření. Nestačí přitom auto jen umýt. Co dělat? 

Můžete si udělat autosalon třeba u vás doma

Lidé si již oblíbili auto detailing. Službu, kdy svého plechového miláčka odevzdají do povolaných rukou a dovolí, ať se o něj profesionálové postarají se vším všudy. Podobnou službu si ale můžete dopřát i u vás doma. Lešticí pasta na auto se totiž postará o potřebnou ochranu laku a renovace laku auta se stane vaším splněným snem. Když si vyberete profesionální produkty, snadno se vám bude zachovávat vysoká hodnota vašeho vozu. 

Jako první odstraňujeme nečistoty

Prvním krokem k úspěšnému udržení karoserie v perfektním stavu je odstranění nečistot z povrchu vozidla. Stačí, když auto nejprve na chvíli namočíte, poté je umyjte běžnou autokosmetikou. Následně auto opláchněte. Mytí by se mělo konat alespoň ve dvou fázích. První mytí odstraní větší nečistoty, druhé i drobnější a zašlou špínu. 

Dokonalé vysušení

Následně je auto potřeba nechat ve stínu a postarat se o to, aby z jeho povrchu zmizely kapky vody, které se zde usadily. Stačí utřít karoserii běžnou čistou hadrou. Právě na suchou karoserii můžete dále aplikovat další potřebné kroky. 

Ať žije oprava laku

Nyní se můžete vrhnout na opravu nedokonalostí, které na laku vozidla naleznete. Mohou to být drobné oděrky nebo šrámy po dopadu kamínku. Oprava laku vrátí vašemu vozu ochranu, kterou si žádá a kterou potřebuje pro zachování vysoké ceny i estetické hodnoty. 

Následně je na čase auto navoskovat nebo opatřit speciálním filmem. Ten ochrání karoserii před UV zářením i působením mechanických a chemických nečistot. Tento film stačí nanést jednou za rok.