Jaké druhy průmyslových vah existují?

průmyslové váhy

V současné době se používají různé průmyslové nástroje, přičemž nenahraditelnými pomocníky jsou jednoznačně vážní systémy. Uplatnění totiž nachází ve všech odvětvích průmyslu od potravinářského přes farmaceutické až po stavební i výrobní. Pokud tedy přemýšlíte nad tím, jakou váhu pořídit, abyste ji plně využili, podívejte se na následující rozdělení.

V první řadě je nezbytné podotknout, že průmyslové váhy se rozdělují na několik skupin, a to podle toho, na jakém principu fungují, jak se obsluhují a podobně. Stejně tak je důležitým parametrem přesnost měření, navíc průmyslová váha v některých oblastech musí splňovat legislativní požadavky.

Druhy průmyslových vah

První skupinu tvoří silniční váhy, mezi které patří mostové, mostní a váhy pro nákladní vozidla. Systém se skládá ze dvou hlavních prvků, a to mechanické konstrukce a elektronické části, která zahrnuje tenzometrické snímače s vážním indikátorem.

Další možností je přejezdová váha pro online sledování skladovaného zboží. Dynamická přejezdová dráha slouží k vážení v zemědělských i betonářských provozech. Jedná se o cenově efektivní řešení, které je charakteristické rychlou instalací a malými rozměry.

Kolejové váhy mají také mechanickou a elektronickou část. Typické jsou železobetonovou konstrukcí, jež je vysoce odolná i zátěžovým vlakům.

Tenzometrické váhy

Specifickou kategorií jsou tenzometrické váhy vyráběné na zakázku. Slouží především k vážení vagónů a letadel. Tenzometrické váhy mají speciální konstrukci, která může být standardně i atypicky řešená. Záleží na požadavcích konkrétního zákazníka. Váhy jsou vysoce přesné a spolehlivé. Používají se většinou jako technologické.

Pokud hledáte společnost zaměřující se na průmyslové váhy, podívejte se do nabídky TENZONA. Jedná se o odborníka, který se zaměřuje na váhy všeho druhu a má ve svém portfoliu i váhy pásové, plošinové či jeřábové.