Jezděte vozem na operativní leasing pro soukromé osoby

operativní leasing pro soukromé osoby

Jednou z možností, jak využívat všech výhod automobilu, je operativní leasing. Jeho přínos spočívá hlavně v tom, že nemusíte skládat žádnou akontaci a platíte za něho pouze měsíční nájemné, v němž je zároveň zahrnuto i povinné ručení a havarijní pojištění. V rozšířené variantě operativního leasingu je v ceně pronájmu také plný servis včetně pneumatik. Operativní leasing pro soukromé osoby je v nabídce leasingových společností a dealerů automobilek od roku 2014 a v současné době je dostupný pro většinu značek automobilů na českém trhu. Do té doby byl přístupný pouze pro firmy. Dnes tak jeho kladů může využít i fyzická osoba, pro kterou může být tato forma nájmu vozu možností, jak ušetřit svoje finance.

operativní leasing pro soukromé osoby

Co to je operativní leasing?

Stručně řečeno – operativní leasing je vlastně pronájem většinou nového vozu, přičemž jeho majitelem i během pronájmu zůstává leasingová společnost. Ta se také stará o veškerou administrativu a náklady, včetně servisů a pojistných událostí. Vy jen jezdíte a tankujete. A platíte měsíční nájem, samozřejmě. Vůz se pronajímá na 12 až 60 měsíců, přičemž délku leasingu si stanovuje sám nájemce. Po skončení pronájmu je možné si vůz odkoupit, nebo si pronajmout vůz další.

Nezapomeňte na povinné pojištění vozidla

Stanete-li se jako viník účastníkem autonehody, pak pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla bude krýt vámi způsobené škody na majetku. Hledat nejlevnější pojištění vozidla je nejlepší na internetu. Existují totiž srovnávače povinného ručení, které spolupracují s řadou pojišťoven a přehledně vám porovnají jednotlivé jejich nabídky během krátké chvilky. Pokud ale raději jednáte přímo s pojišťovacím poradcem, můžete obejít osobně jednotlivé pojišťovny.

Operativní leasing pro soukromé osoby se tak jeví nejvýhodnějším produktem pro ty, kteří chtějí své ušetřené peníze dobře investovat jinam než do nákupu nového vozu. Ke kladům takového leasingu patří, že jezdíte novým vozem se servisem, o který se nemusíte sami starat.