Nejčastější důvody pokut řidičů

výstražné značky

Nejednoho člověka, respektive řidiče zastavili policisté. A nejednomu řidiči byla udělena pokuta za nedodržování nebo nerespektování pravidel, která platí na silničních komunikacích. Abyste věděli, za co nejčastěji jsou řidiči pokutováni, sepsali jsme krátký seznam nejčastějších prohřešků, které už stály řidiče doslova majlant. Pokuty za nerespektováni dopravního značení, výstražných značek, bezpečnostních značek nebo zákazů vjezdu nejsou kupodivu tak časté jako pokuty za jiné prohřešky. 

výstražné značky

Alkohol za volantem

Nejčastěji se trestá alkohol za volantem. Řidiči si stále neuvědomují, že pokud jezdí pod vlivem, ohrožují tím nejen sebe, ale i ostatní účastníky silničního provozu. Navíc je požití alkoholu může stát nejen finance, ale také řidičský průkaz. 

Mnohým řidičům to však můžete opakovat nespočetněkrát a stejně usednou za volant, i když v sobě ukrývají několik promile alkoholu. Některé dokonce nezastaví ani to, že nemají řidičský průkaz. 

Zrychlení ještě v obcích

V obcích a městech se musí ze zákona jezdit maximálně padesátkou. Jenže mnozí řidiči zejména na konci obcí a měst těsně před cedulí zrychlí. Jenže právě na koncích měst a obcí, těsně u cedulí stávají policisté, kteří si na tyto řidiče chtějí posvítit. Přesně vyčkávají na ty, kteří zrychlí, aniž by byli za cedulí s názvem obce či města. 

Takové pokuty jsou skutečně velice časté, řidiči se chtějí dostat do práce nebo domů co nejrychleji, a tak se snaží jet rychle, i když jim to zákon ještě zakazuje. 

Nezastavení na stopce

Stopka je jako zeď. Řidiči se před ní zkrátka vždycky musí zastavit a rozhlédnout. Pokud dojde k nerespektování této značky, může být opět udělena nemalá pokuta, která se může dostat do tisíců korun a do ubrání několika bodů, které jsou pro české řidiče samozřejmě důležité.

Sdílet článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *