Co o vás vypovídá barva vašeho auta?

Vybíráte nové auto? Víte přesně, jaký typ chcete, v jakém cenové rozpětí a pro jaké účely? Svoji roli hraje jistě bezpečnost i osobní preference té či oné značky. Pro někoho je barva nového vozu záležitostí spíše podružnou, většina lidí si však i při jejím výběru dává záležet. Podle výzkumů psychologů svědčí výběr barvy vozu i o vašem charakteru. Ostatní motoristé si tak z barvy vašeho auta mohou udělat alespoň částečný úsudek, s kým mají na silnici tu čest. Poněkud jiná situace samozřejmě nastává v případě, že z nějakého důvodu vybíráme vůz v bazaru, kde jsou prostě a jednoduše přednější jiná kritéria a požadovat zvolený ojetý vůz v jiné barvě by se asi nesetkalo s přílišným úspěchem.

Zkuste se zamyslet nad tím, zda barva vozu vámi vybraná odpovídá následující charakteristice, ať už jde o auto stojící ve vaší garáži či model vámi zatím jen vysněný. Nejoblíbenější současná barva aut je stříbrná. Značí, že majitel vozu si potrpí na eleganci, má dobrý vkus a rád si dopřává luxusní zboží. Šedým vozům dávají přednost lidé preferující nenápadnost, spolehlivost a neokázalost.

Majitelé bílých vozů bývají rozumní a klidní řidiči, kteří dbají na bezpečnost a pravidla silničního provozu. Jejich protipólem jsou řidiči černých aut, které odborníci označují za typické vedoucí osobnosti. Bohužel jde o nejoblíbenější barvu pirátů silnic, kteří si rádi dokazují svoji sílu právě za volantem.

Červené auto na silnici málokdo přehlédne a o to samé se snaží i jeho majitel. Je rád středem pozornosti, většinou jde o energického a dynamického jedince. Ač by se zdálo, že podobní budou i vlastníci oranžových vozů, není to pravda. Tuto barvu preferují řidiči nevypočitatelní a mnohdy nejistí, lidé, kteří se dají za volantem snadno rozptýlit jinými věcmi. Podobnost je prý mezi majiteli vozů v barvě zlaté a zelené. Obě barvy upřednostňují lidé inteligentní a přátelští, optimističtí a klidní.

Hnědá, béžová a modrá barva učaruje obvykle člověku praktickému, svědomitému a se smyslem pro pořádek.

Žlutá a fialová vyjadřují kreativitu, touhu po originalitě a dobrodružství, dynamiku.