Prodejte své auto dříve, než ztratí na hodnotě

výkup vozidel

Vědět, že si přejete své auto prodat a nedaří se to, je velmi nepříjemná situace. Každý měsíc totiž vozidlo ztrácí na své hodnotě a vaše finance tak mizí nenávratně pryč. Jak to udělat, abyste váš vůz prodali dříve, než za něj dostanete minimální částku? 

Výkup vozů řeší prodej ihned

Pokud se rozhodnete pro výkup vozidel, máte hned několik výhod v rukávu. Své auto prodáte serióznímu kupci, který vám zajistí přepis a veškerý právní servis, za své vozidlo dostanete nejvyšší možnou částku, a své peníze máte na ruce nebo na účtě ihned. Takto můžete vozidlo prodat i v případě, že je havarované a jinou cestou se vám jej prodat nedaří. Výkup vozidel odkupuje také automobily, které jsou ještě stále vázány leasingovou smlouvou. Pouze je třeba zjistit zůstatkovou cenu vozidla a odkup se může ihned provést. 

Faktor času, který hraje roli

Jestliže se vám ceny za výkup zdají nižší, než jste si za své vozidlo představovali, můžete zkusit své auto prodat pomocí autobazaru. Zde ale budou prodejní podmínky podobné. Často se také stává, že autobazary vám částku převedou až v době, kdy auto sami prodají. Opět se tedy dostáváte na čekací listinu. Své peníze, které si za auto zasloužíte, stále nemůžete používat. I výkupu vozidel máte naopak finance na účtu nebo na ruce zcela ihned. 

Zkusíte to na vlastní pěst

Vůbec nejhorší je prodávat vozidlo svépomocí. Je nutné nafotit skvělé fotografie dokonale vyčištěného vozidla. Poté komunikujete s případnými kupci, což v mnoha případech zabere velmi podstatnou část vašeho času. Jako další krok se s případnými kupci musíte domlouvat na čase, kdy se na vozidlo mohou přijet podívat. Brzy zjišťujete, že tento postup nevede vůbec nikam. Případní kupci se buď nedostaví, přijedou pozdě, nebo se vás snaží přesvědčit, abyste šli pod cenu. 

Výkup vozidel vám zajistí maximální částku za váš vůz, kterou máte ihned na účtu.