Albánie se střešním stanem aneb hotel na čtyřech kolech

Vestavba do aut

Vydejte se s námi do země, která ještě před několika lety procházela velkými změnami. Dnes je již vše připraveno pro to, abyste zde mohli objevovat kulturní i přírodní krásy. Spíme v autě. 

S vestavbou a střešním stanem se dá nocovat kdekoliv

Při průjezdu zeměmi tranzitu jsme si samozřejmě zjišťovali, kde se nocovat smí a kde ne. Ve většině případů jsme ale vždy nalezli místo, kde jsme s autem mohli volně přespat, bez nutnosti ubytování v kempu. Vestavba do aut nám stačila – máme malou kuchyňku, ve které si vaříme i myjeme nádobí. Střešní stan posunul pohodlí na mnohem vyšší úroveň, dříve jsme totiž spali v prostoru vozidla. Ráno se tak vždy probouzíme svěží a vyspaní do růžova. Možnost natáhnout si během spánku nohy je skvělá. 

Do Thethu po pohodlné cestě

Ještě nedávno se do Thethu dostala jen expediční auta nebo místní pickupy a údolí bylo dalším návštěvníkům přístupno pouze po stezkách pro turisty. Nyní se zde dá dostat po poměrně příjemné cestě. Vesnice se s přílivem turistů pomalu proměňuje. Historické památky v podobě zachovalé kully i místní architektury s typickým horským masivem v pozadí však přetrvává. Theth navždy zůstane v našich srdcích jako místo, kde lze nekonečné hodiny pozorovat tajuplné krásy přírody. 

Jezero Komani jsme si projeli tam i zpět

Před několika lety jsme se na palubě lodi vytvořené ze starého autobusu přepravovali po jezeru i s motorkou, nyní jsme auto nechali v přístavu a vychutnali si několikahodinovou plavbu tam i zpět. Pro některé zapadlé vesnice je lodní doprava stále jedinou možností, jak se dostat do svého obydlí. Pozorujeme hory, jak vystupují z údolí a tvoří jedinečnou scenérii místní přírody. Plavba je dokonalé zklidnění po celém uplynulém dni. 

Skadar, pobřeží, a samozřejmě moře. To si určitě nemůžeme nechat ujít. Putování Albánií se střešním stanem nad hlavou je plné pohody a radosti.