Náhradní díly Zetor 25: Sehnat je už není problém

zetor

Potřebujete náhradní díly na Zetor 25, případně další pro modely? Pomohou vám ve slušovické firmě BVM, kde se na náhradní díly a příslušenství pro starší modely velkých aut i zemědělských strojů specializují.

Zetor 25 je legenda

Je to skutečný krasavec. První funkční model Zetor 25 vyrobila Zbrojovka Brno po válce. Dokonce je znám i přesný datum výroby prvního funkčního modelu: 14. 11. 1945. Je prvním Zetorem vyrobeným v Brně a u jeho vzniku stáli konstruktéři Dr. Ing. Jaroslav Miksch a Ing. František Musil.

Podle Wikipedia i jiných odborných zdrojů šest prvních traktorů Zetor 25 bylo odevzdáno v březnu 1946 a během měsíce pak závod opustilo dalších 50 kusů tohoto traktoru. Celkově se do roku 1961 vyrobilo 158 570 kusů traktoru Zetor 25. Přes 60 000 zůstalo na našem území, další šly na vývoz.

Je fascinující, že tento veterán mezi traktory mnohdy stále slouží. Hýčkají si jej milovníci veteránů, zemědělské techniky, ale též ti, kteří jej pořád využívají pro různé práce. Již ne v profi zemědělství, ale třeba při svozu dřeva z lesa a dalších pracích kolem domu a zahrady.

Prodám/koupím Zetor 25

I dnes najdete inzeráty lidí, kteří tohohle nádherné staříka shánějí, nebo naopak prodávají. Někdy ve zbídačeném stavu hladovém po náhradních dílech a opravě, jindy perfektně zrekonstruovaného s dokonalým faceliftem. Klidně si jej pořiďte i v ne nejlepším stavu. Sehnat náhradní díly Zetor 25 již není takový problém. Stejně tak jako sortiment náhradních dílů, nových i repasovaných, na další oblíbené traktory Zetor – Zetor UŘ I., II. a III., Proxima i Forterra. Na náhradní díly do Zetoru se specializuje slušovická firma BVM a její e-shop Bvm.cz.

Náhradní díly nejen pro staré Zetory

BVM nabízí náhradní díly do velkých aut značek Tatra, Zetor, Liaz, MTS, ŠT-1800, Avia, Karosa, Desta, Praga V3S i Škoda 1203. Tato stará a dnes již ikonická auta mnohdy čekají na opravu pouze kvůli nedostupnosti náhradních dílů. To řeší právě tento specializovaný e-shop s novými i repasovanými náhradními díly. Koupíte zde motory, převodovky, ložiska, chybějící zrcátka, autosedačky, ale i spotřební materiál hodící se právě pro starší auta. Například olej M6AD, který je vhodným pro starší benzinové motory. Používá se rovněž pro nepřeplňované naftové motory s nižšími a středními požadavky na výkon maziva.