Autodíly, které při každodenním používání dostávají nejvíce zabrat

tlumiče

Není tajemstvím, že vozidlo se skládá z několika autodílů, které se každodenním používáním opotřebovávají. A jednou za čas mohou vypovědět svou službu. Musíme být proto velmi střízliví a sledovat alarmující signály, které nás o onom opotřebovávání informují. Pokud se vám něco nezdá, raději zamiřte do servisu co nejdříve. Tím zajistíte bezpečnou jízdu i bezpečnost na silniční komunikaci. A navíc pravděpodobně zjistíte, že je v autě přece jenom něco špatně. Možná to bude dokonce nějaký z níže uvedených autodílů. 

Tlumiče

I když se vozidlo skládá z celé řady autodílů, platí také, že některé trpí mnohem více než jiné. Je to způsobeno například naší ne zrovna odpovídající jízdou, jindy však také tím, že podceňujeme pravidelné kontroly v servisech.

Mezi velmi náchylné autodíly patří tlumiče nebo přídavné vzduchové měchy. Jedná se o nedílný prvek, který při každodenní jízdě dostává skutečně velmi zabrat. Sázíme na něj hlavně v zatáčkách, kdy se podílí na tom, aby kola skutečně držela na silnici, ale jeho sílu pociťujeme i jinde. Pokud vám přijde, že se pneu odlepuje od vozovky nebo že se volant velmi špatně ovládá, na vině mohou být právě špatné tlumiče.

Motor

Ach, ten motor. Nepostradatelná součást vozidla, bez které automobil zkrátka a dobře nejede. Bohužel se většina řidičů právě k motoru chová velmi nevítaně, což se poté odrazí na jeho životnosti. Právě na motoru nejvíce poznáte, jestli jezdíte skutečně tak, jak máte, nebo jestli je nutné na stylu jízdy zapracovat.

Už jen kvůli motoru byste měli pravidelně docházet do autoservisů na prohlídky vozidla. Právě motor je totiž tím, na co si servisní technici velmi často a rádi posvítí.

Brzdy

Styl jízdy se také velmi projevuje na brzdách, které velmi často používáme špatně. Zejména pokud jedete stylem „brzda-plyn”, zanedlouho budete v autoservisu s žádostí o výměnu tohoto autodílu.