Jaké garáže a garážová vrata jsou dnes moderní?

garazova-vrata

Je pro vás váš automobil něco jako člen rodiny? Pokud ano, jistě pro něj máte skvělou garáž. Jestli ji ale teprve máte v plánu stavět, podívejte se s námi na to, co je v současné době trendy a jaké jsou možnosti garážových vrat, za kterými váš jedinečný vůz parkuje.

Dědečkovu garáž si nechte jako vzpomínku

Dříve měli lidé v garáži často spoustu jiných věcí, které s automobily vůbec nesouvisely. Byla plná různého venkovního náčiní, které bylo potřeba třeba na zahradě, nebo sloužila tak trochu jako skladovací místnost. 

Pamatujete si například na garáž svého dědečka? Kromě auta, jste tam určitě našli spoustu pokladů, které jste jako kluci milovali. Kromě doplňků k autu jste tak mohli obdivovat staré lyže, které na sebe už beztak nikdo nikdy nevzal, sáňky a spoustu krabiček s všelijakými zrezlými věcmi. Někdo tam měl dokonce i dřevo do kamen a samozřejmostí byl skládací zahradní nábytek a věci na okopávání záhonku. 

Dnes je trendy funkčnost a jednoduchost

I dnes má hodně lidí ve své garáži úložné prostory. Ty se rozhodně hodí. Kdo ale může, uskladňuje své věci jinde, třeba v zahradním domku. Na garáži si mnoho z nás zakládá a ponechává ji exkluzivně pro své auto a doplňky k němu. 

Typy garážových vrat

Chcete-li mít své auto schované v garáži, do které se nikdo nedostane, vsaďte na kvalitní garážová vrata. Jaká v dnešní době existují? 

Svislé otevírání a uložení pod stropem mají sekční vrata, která tím šetří prostor. Jednoduchou konstrukci nabízí rolovací vrata. Do strany se otevírají posuvná vrata a místo uvnitř garáže vám nezaberou ani dvoukřídlá vrata. Pokud máte před svou garáží dostatečný prostor, mohou být právě pro vás ideální výklopná vrata. Ta jsou stále žádaná a využívají se hodně při renovaci stávajících garáží. Je jen na vás a na vašich možnostech, která garážová vrata si vyberete, aby vám dobře posloužila.

Obrázek: www.montujeme-vrata.cz