Škoda Auto a zelená budoucnost

Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto představila svou novou strategii GreenFuture, která by se měla stát trvale udržitelným rozvojem podniku. Hlavním cílem této strategie je vyrábět efektivní vozidla, která budou šetrná nejen k životnímu prostředí, ale také k samotné automobilce. Snahou Škoda Auto je snížit spotřebu energie a vody, ale zároveň zajistit i nižší emise škodlivých látek. A chce se v neposlední řadě podílet i na recyklaci, a to do roku 2018.

V posledních dnech je hlavním tématem hlavně nová Škoda Octavia. Dnes se však podíváme na model Škoda Fabia Greenline, což je jedna ze šetrných verzí, které má ve své nabídce mladoboleslavská automobilka. Škoda Auto se snaží investovat do ochrany životního prostředí průběžně a plánuje splnit cíle strategie do roku 2018. Již od roku 1991 automobilka investovala do trvale udržitelného využívání zdrojů na 10 miliard Kč.

Ekologická vozidla

V portfoliu společnosti by se měla objevovat vozidla, která byla vyrobena ekologickou cestou. Zároveň se bude snažit společnost docílit snížení spotřeby. Modely GreenLine a Green tec jsou aktuálními modely, které jsou v této kategorii momentálně nabízeny. Na trh má být uvedena varianta GreenLine také modelu Škoda Octavia a předpokládá se, že se bude jednat o nejvíce ekologickou Octavii všech dob. Spotřeba by měla být pouhých 3,4 litru nafty na 100 km.

Takovému autu se nebudete bát pořídit kvalitní alu kola a další vybavení. Protože to, co ušetříte na spotřebě paliva, můžete investovat do jeho designu. A to se určitě vyplatí.

Zelená budoucnost

Růstová strategie Škoda 2018 obsahuje také principy GreenFuture. Hlavním cílem je zajistit lepší hospodářské výsledky a současně snížit dopady na životní prostředí. Automobilka klade důraz také na snížení spotřeby zdrojů, které jsou v programu GreenFuture zakomponovány.

Mladoboleslavská automobilka se snaží také snížit spotřebu energie a vody, množství odpadu vznikajícího na jeden vůz a podobně. Snaží se vybudovat šetrné továrny, v nichž budou vznikat kvalitní, ale přitom ekologická vozidla.

Jestliže tedy plánujete nákup automobilu, ale ještě jste se nerozhodli. A jestliže je vaší prioritou ušetřit na spotřebě paliva, pak je Škoda Fabia GreenLine skvělou volbou. Využijte výkup vozů a nechte si vykoupit své staré auto a investujte do nového, ekologičtějšího vozidla.