Užitečné rady pro výběr chiptuningové firmy

chiptuning Olomouc

Chiptuning je možné provést nejen u osobních automobilů, ale běžně se provádí rovněž u kamionů, autobusů nebo například traktorů. Co chiptuning danému vozidlu přinese a podle čeho vybrat chiptuningovou firmu?

chiptuning Olomouc

Chiptuning: vyšší výkon, nižší spotřeba

Jaká je podstata chiptuningu? Ve skutečnosti se jedná o velmi jednoduchý úkon spočívající v přehrání řídicí jednotky. Vše je záležitostí několika minut, ovšem výsledkem je motor výkonnější až o 30 procent. Ovšem opomenout nelze ani znatelné snížení spotřeby paliva, které může dosáhnout až 15 procent. Nespornou výhodou celého procesu je také to, že nejsou nutné žádné zásahy do konstrukce vozidla.

Komu své vozidlo svěřit?

Pravdou je, že neodborně provedený chiptuning může zapříčinit poškození motoru, či dokonce jeho zničení. Proto se při výběru konkrétní společnosti vyplatí jistá obezřetnost. Co by měla spolehlivá chiptuningová firma také nabízet? Součástí služeb by mělo být nejen samotné zvýšení výkonu, ale důležité jsou i další úkony. Samozřejmostí by měla být diagnostika motorové jednotky, ideálně před samotným úkonem i po něm, ale neméně podstatná je záloha softwaru. Díky tomu lze v budoucnu vrátit software do původní podoby, pokud bude potřeba. Podle čeho takovou společnost ještě vybírat? Velmi dobrým vodítkem jsou nepochybně také reference a zkušenosti zákazníků. Dále je podstatným kritériem i záruka na provedené úpravy.

Spolehlivé chiptuningové společnosti provádí také měření emisí prostřednictvím dynamického testu. Majitel má díky tomu jistotu, že jeho vozidlo nepřekračuje příslušné limity, takže se vyhne nepříjemným komplikacím. Mnoho vám napoví i zázemí dané firmy. Rozhodně je lepší vyhnout se velkým obloukem každému, kdo provádí chiptuning v garáži.

Chcete vědět více o možnostech chiptuningu v Olomouci a blízkém okolí? Jistě vás potěší skutečnosti, že síť center nabízejících chiptuning se neustále rozrůstá, takže i v Olomouci chiptuning snadno naleznete.