Zimní pneumatiky zvládnou ledovku i závěje

zimní pneumatikyLyžaři jásají, řidiči nadávají. Jako každý rok se opakuje stejný scénář, kdy silnice pokryje silná vrstva sněhové nadílky a cesta autem se stává více riskantní, zvláště pak v momentě, kdy vozovka není odhrnuta a posypána technickou solí či štěrkem. Chcete-li jezdit bez starostí také v zimním období, vyberte si špičkové gumy prvotřídní kvality, které vás nenechají na holičkách. Pouze originální modely pneumatik se mohou pochlubit perfektními přilnavými vlastnostmi a skvělým brzdným výkonem. Pokračovat ve čtení „Zimní pneumatiky zvládnou ledovku i závěje“

Výměna zimních a letních pneumatik

V našem článku vám ukážeme několik rad pro vaše pneumatiky jako např. pravidelná kontrola pneumatik, kdy pneumatiky vyměnit a jakým způsobem o ně pečovat.

Takže, letní pneumatiky doporučujeme přezouvat tehdy, když je venkovní teplota nad 7°C, protože mívají lepší přilnavost než zimní. Také ovšem musíme dbát na to, aby tlak v pneu byl správný, mělo bychom také pravidelně kontrolovat stáří a ojetí pneumatiky.

Naopak zimní pneu mají zákonem pevně stanovenou dobu, kdy je musíme mít na svých kolech. V zákoně je stanoveno, že tyto pneumatiky musí mít přezutí od 1.11. do 31.3. Je to dáno tím, že podmínky v této době jsou většinou pro automobily problematické. Taková sněhová pokrývka, led nebo námraza nám můžou značně znepříjemnit život, a proto musíme přezouvat z letních na zimní.

V jakou dobu přezout na zimní pneumatiky?

Hlavní důvod jsme si již řekli – zákon, který nám udává povinnou dobu , kdy mít zimní pneumatiky. Další důvod je, pokud teplota klesne pod 7°C. Letní pneu poté ztrácí přilnavost a zhorší se ji brzdná dráha.

Nakonec třetím faktorem pro změnu je také teplota vozovky. Měli bychom dbát taky na opotřebování pneumatiky – tj. dávat si pozor na vzorek a pravidelně ho kontrolovat.

V které období přezout na letní pneumatiky?

Jak již bylo řečeno, přezout bychom mohli, pokud nám začíná měsíc duben. Uveďme i další důvody. Při teplotě nad 17°C bychom měli používat letní pneumatiky, jelikož mají lepší vlastnosti pro tyto podmínky.

Pokud již máme opotřebené zimní pneumatiky a chceme s nimi dojet letní období, tak s nimi můžeme jezdit, ale jestliže teplota vozovky stoupne nad 30°C, tak je výměna zimních pneumatik na místě, protože jízda zimních na horké a suché cestě může být nebezpečná. Zimní se taky opotřebovávají rychleji na letní cestě než letní pneumatiky.

K závěru bychom vám jen rádi připomenuli, ať při přezouvání pneumatik jednáte s čistou hlavou a nijak se neukvapíte.

Jak správně uskladnit zimní pneumatiky?

Víte, jak správně uskladnit své zimní pneumatiky? Věděli jste, že nesprávné uskladnění zkracuje jejich životnost? Dokonce můžete nesprávným uložením zimní pneumatiky nenávratně poškodit a další sezónu již budou nepoužitelné. Chcete-li svým pneumatikám zaručit dlouhou životnost, řiďte se normou ISO 2230.
Pokračovat ve čtení „Jak správně uskladnit zimní pneumatiky?“